Jdi na obsah Jdi na menu
 


Naše kočky

Kočky, byly u nás hned, když jsme se nastěhovali. Některé jsme si donesli, některé k nám přivandrovaly a my se jich ujali, aby po nějaké době odešly za lepším.

První byl černý Mikeš, pak flekatý Mourek. Přivandrovalec( na Nový rok přišlo vyjukané kotě ) Zrzek, ze kterého vyrostl nádherný kocour jako tygr. Když od nás odešel, následoval kocourek černobílý, který se během prázdnin zaběhl a už jsme ho nikdy neviděli. Fungovali jsme jako stanice první pomoci, když se vylízali z ran, dostalo se jim ošetření, odčervení, očkování... Pak to byl Šeďoch a Černá.Černá je kočička, kterou si vydyndala dcera(malinké kotě s velkou břišní kýlou-hned jsme ji nechali operovat a vykastrovat, protože topit koťata nikdo z nás nechtěl). Dnes je z ní kočičí dáma s velkým D. Šeďoch mezitím odešel. Zbytek rodiny tvrdí, že ho vyštvala Issabo. Prostě dospělé kočky si u nás špatně zvykaly na akční hrátky choděte.

Loni(r.2007) si dcera donesla černobílé kotě, které pečlivě vybírala podle toho, jak bylo odvážné. Musím říci, že vybrala dobře. Ferda je už otrkaný, Issy se o něj od malička starala a bránila ho. Občas spolu spí v boudě, nebo se jen tak škádlí.  V průběhu jara k nám ještě přišel kocour, který vypadal jako odložený gaučák. Totálně neschopný se o sebe postarat, špinavý, zablešený.... , jen pořád mňoukal, aby dosáhl svého, ale psa se nebál.. Takže zase nastalo odblešení, odčervení, ošetřování...... Během roku se z něj stal sebevědomý a dominantní kocour, který si jde po svém a když potřebuje, ví kam se vrátit.

Letošní jaro(r.2009) marně vyhlížíme Ferdu. Když nastalo mrouskací období, Ferda se zřejmě vydal na námluvy a již se nevrátil. Čekali jsme dlouho, Issy se hodně stýskalo a nám chyběl také. Nakonec jsme si v květnu donesli nového kocourka po stejných rodičích Ferdinanda II.. Je to velký nebojsa, pěkně oprsklý. Issabo ho ale zmákla, takže ho opět láskyplně vláčí v tlamě, pase, opečovává....  Když kocour spí  v boudě, Issy střeží vchod. 

V létě 2009 se k nám zatoulal další kočko-strávník, pojmenovali jsme ho Franta. Je o fous mladší než Ferda, ale dobře spolu vycházejí a na Issabo si zvykl též. Nějak se k nám ty kočky slézají.