Jdi na obsah Jdi na menu
 


Vrh D

22. 10. 2012

Vrh D

narozen 17. 10. 2012

Sargon Vigilo x Issabo Daraskár

 

Tak a máme štěňátka do páru, 4 pejsci/male + 4 fenky/female.

Tentokrát byl porod docela dlouhý, první kluk dal mamce hodně zabrat, další 4 štěňátka(2  holky a 2 kluci) se rodila v odstupech tak nějak v normálu, zato ti poslední tři(2 holky a klučík) se narodili po skoro 6ti hodinovém odpočinku mámy, pokud se to tak dá nazvat, jelikož mamka pilně opečovávala prvních 5, posilnila se, vyvenčila a na chvíli usnula..., že to vypydalo jako šlus. Pěkně nás vyšplouchla, no ale hlavně, že jsou všichni OK a spokojení. Přibývají na váze, vybarvují se jim znáčky, chrupkají, občas pobrukují, pokud mají hlad hlásí se hlasitěji, neomylně naberou kurz, dolezou k mámě a přisají se. Tož jim přejem hlavně zdravíčko a ty nejlepší lidi za páníčky.

25.10. Máme týden za sebou, pěkně přibýváme na váze,... a zbytek smečky zvědavě naslouchá, kdo že to mamce v pelíšku tak pokňourává.

pro orientaci na fotkách:

kluci mají mašličky modrou, tyrkysovou, zelenou a žlutou, holky jsou pak bílá, růžová, fialová a červená. 

Tabulka váhových přírůstků 

3.11.  už všichi koukáme, snažíme se chodit, sedíme, ožužláváme se navzájem.... a máme 1.odčervení za sebou, při focení neposedíme(podle toho fota paničky vypadají). No z malých hrošíků jsme přešli do stádia háďat, která sebou šijí a nedají se moc omezovat v pohybu průzkumníci, nasávají pachy.... Ohrádka bude brzy překonána, takže se budeme pomalu chystat ven, ještě je toho tolik k poznávámí. 

Jména/name - kluci/male: Dexter, Darwish, Darwinn, Dar Sargo(zamluvený/reserved)

Jména/name - holky/female: Drew, Destiny, Debra Iss, Debbie(zamluvená/reserved)

8.11. už jsme s mámou venku, zkoumáme kotec a seznamujeme se s Carrie a Benjaminem(oba jsou na nás móc zvědaví).

14.11. Máme 4 týdny, začínáme být hravá správná choďata, už jsme ochutnali i něco jiného, než mámino mlíčko, náramně nám chutnalo, psí kaše i bílý jogurt. Jsme pěkné pažravky, brzy z nás budou pořádné pyraně, jak říká panička. Carrrie i Benjamin se nám líbí, škoda, že nemají mlíkárnu jako máma. Jen co povyrostem budeme dovádět i s nimi.

Také máme 2. odčervení za sebou.

18.11. máme měsíc a nová fota...

dsc00792.jpg

 

 

 

 

 

 

 

... o víkendech vítáme návštěvy, je tu živo, prckové se nebojí ničeho, mamka už jim dává řádnou výchovu, holt poslouchat se musí. Baštíme masíčko s rýží a zeleninou, tvaroh i granulky, misky řádně vymetáme, nic po nás nezbude.

1.12. máme další odčervení za sebou a čeká nás v příštím týdnu očkování a čipování. Byli jsme na procházce na zahradě a po delší době doma, abychom štěňátkům pozměnili prostředí....

Provedli jsme také testy štěňátek - osobnostní a test prac. vloh. Potvrdil se mi víceméně odhad štěňátek podle toho, jak je pozoruji po celou dobu. Nakonec stejně vše záleží na člověku, jak si pejska vychová a jakým způsobem s ním pracuje. A nezřídka se štěně v novém domově začne chovat úplně jinak, je to přece jen stále se vyvíjející, vnímavý tvoreček.

Poslední pejsek, kterého schraňuji pro někoho, kdo by se mu mohl více věnovat  jak po pracovní stránce, tak i výstavně je modrý - Dexter. Má krásnou hlavu, v testech si počínal suverénně, má silný kořistnický pud... vidím v něm osobnost a tak trochu Badyho z našeho Béčkového vrhu.

Fenečky, červená - Drew a růžová - Debra Iss jsou průzkumnice, aktivní a trošku divošky, ale v týmu s akčním člověkem budou určitě dělat radost.

9.12. Tak a máme očkování, čipování a kontrolu vrhu za sebou. Všichni prckové vše zvládli s přehledem a v klidu. Váhu větších menší pejskové dotahují, vix. tabulka váhových přírůstků výše.

Záznam z kontroly vrhu:

výborný vyrovnaný vrh, malá již postavená ouška,standartní rozložení znaků, syté znaky, skus nůžkový, varlátka u pejsků obě hmatná,, výborně socializovaná, temperamentní, očkování, odčervení v pořádku, ustájení vynikající kvality, máma ve výborné kondici.

15.12. se s novými páníčky vypravili prnvní čtyři průzkumníci do světa.

První odcestovala zvídavá a kontaktní Destiny s úžasně pozitivními páníčky, se kterými byla radost pobýt, odjela do Rakouska do obce Alt-Nagelberg.Panička pro ni vymyslela volací jméno Shari.

Debbie odjela záhy po Destiny na Severní Moravu, kde má starší parťačku - choďandu v CHS Moravská tlapka.

Obě holky se mají věnovat výcviku, tož přejeme hodně úspěchů a páníčkům radost, ale i trpělivost s dráčaty.

Nato už odjíždí Darwinn s prima lidičkami k Táboru. Jeho nová panička má vánoce o týden dřív, ale také jí nastávají povinnosti. 

Darwish to má k nám z Déček zatím nejblíž, odjel do obce kousek od Brna s veselou rodinkou. 

Přejeme hlavně všem hlavně to zdraví, ale i hodně zábavy, jak štěnískům, tak i páníčkům. Ať se brzy aklimatizují v novém prostředí a máte mnoho pěkných zážitků, však choďák dovede lidi rozesmát i strhnout  k nebývalým výkonům, ale hlavně předává všem dobrou náladu.

Dar Sargo, alias pan Zelený, či Dáreček odjel do Ostravy ve čtvrtek 20.12., kde už stráví dovolenou s novými poáníčky a se slečnou canisterapeitkou - zlaťého retrívra.

Tak jsme si všech doma zbylých štěníků o svátcích užívali celá rodina a oni nás též.

6.1. nám odjela Drew s novými páníčky na usedlost u Moravských Budějovic, kde bude mít velkou rodinu a psí kámošku také.

2.2. odjel Dexter do nového domova ku Prostějovu, kde na něj kromě dětí čeká i bígl Max a boloňáček Adinka. 

A 4.2. jako poslední odcestovala s milou paničkou do Prahy Debrra Iss. Doufáme, že se brzy sžijí a bude z nich správný tým.