Jdi na obsah Jdi na menu
 


Benjamin Acacia Hill

 

 

 Benjamin Acacia Hill

 narozen 24.10.2009

otec: Attila Dar minulosti,  matka: Issabo Daraskár 

 

dsc09249.jpg

 

 

DKK 0/0 (HD A)

Klubová výstava CHP - Memoriál ing. Findejse Olšovec 2012 - výborný

svodový kód:  A2, K2, W2

dsc09518-b.jpg

... na fotu Benji čeká v podvečer na stopu, kterou se začínáme občas bavit, aby se chlapec naučil trošku soustředit, zatím je moc zbrklý.

další fota viz fotogalerie vrhu B a příbuzní

Postupem času se Benji na nás pěkně navázal, přes dřívější špatné zkušenosti se psy je nebojácný, zvědavý, jen dopředu straší, s vyrovnanými psy nemá problém., ale s těmi, kteří na něj nasazují... by se popral, proto, než se s druhými poznáme raději chodíme s košíkem.

Je to živel, osobnost a miluje běh.

Podzim 2012 - začali jsme obrany, Benjimu zatím jdou moc dobře, rád se přetahuje i bojuje, má silný kořistnický pud.

Pro zábavu se učíme občas nějaké triky jako otočky, syslíka...... musí se s ním všechno dost rychle, aby udržel pozornost.  Je stále plný energie, prostě pes v nejlepších letech.

Úžasná byla moje první zkušenost s celou smečkou a štěňaty našeho vrhu D.  Vycházeli spolu všichni tak, jak příroda velí a štěňata se hodně naučila. My jsme jen vděčnými pozorovateli.

 

dsc09976-a-benjamin-acacia-hill.jpg

 

 

28.4.2013 Bonitace Zbraslav - Benji je nechovný, až zde se přišlo na to, že mu chybí M3. Pro nás šok, neboť jeho zuby kontrolovala veterinářka, po té poradkyně chovu a rozhodčí na výstavě a svodu, nepřišly na to. Moje chyba, že jsem je sama nepřepočítala, jenže to byl právě problém, trvalo, než jsme ho naučili vůbec zuby ukazovat, že mu tím nic nehrozí....(viz.anabáze s malamutem, následný úraz, operace a léčba ve štěněcím věku u pův.majitelky). Nuž stalo se.  Mrzí nás to hlavně kvůli všem, kteří se na něj těšili jako na dalšího šikovného psa ke krytí.  A také proto, že se už asi nikdy nedopátráme jak to s jeho M3 skutečně bylo.

Benjimu je to ale jedno, žije svůj život dál a zůstává veselým rošťákem, mazlíkem i neohroženým hlídačem... Je prostě členem naší smečky stále, kvůli takové maličkosti (i když vyřazující z chovu) přece kamaráda nedáme. Nelituji ničeho, každý z našich psů i štěňátek u nás odchovaných mně obohatil o spoustu zážitků a zkušeností, každý trochu jinak a po svém, přece každý je originál...  moc mě všichni naučili a také mi i umožnili lépe poznat samu sebe...  učím se stále.